 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C473K8RACTU)
Kemet C0402C473K8RACTU
PartNo:
C0402C473K8RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 67920
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10volts 47000pF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:35 V