 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C0402X5R0J104M020BC)
TDK C0402X5R0J104M020BC
PartNo:
C0402X5R0J104M020BC
Manufacturers: TDK
Qty: 70762
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 01005 6.3volts 0.1uF X5R +/-20% 0.20mm
RoHS:Details
Capacitance:68 pF
Voltage Rating DC:500 V