 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C0603C0G1E0R5C030BA)
TDK C0603C0G1E0R5C030BA
PartNo:
C0603C0G1E0R5C030BA
Manufacturers: TDK
Qty: 59500
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.5pF 0.25pF 25Volts
RoHS:Details
Capacitance:2.7 pF
Voltage Rating DC:250 V