 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C0603C0G1E0R6B030BF)
TDK C0603C0G1E0R6B030BF
PartNo:
C0603C0G1E0R6B030BF
Manufacturers: TDK
Qty: 166018
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.6pF 0.1 % 25Volts
RoHS:Details
Capacitance:47 uF
Voltage Rating DC:6.3 V