 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C0603C0G1E2R4C030BG)
TDK C0603C0G1E2R4C030BG
PartNo:
C0603C0G1E2R4C030BG
Manufacturers: TDK
Qty: 74670
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201, 2.4pF, 25volts C0G, +/-0.25pF
RoHS:Details
Capacitance:0.47 uF
Voltage Rating DC:50 V