 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C0603C0G1E820J030BA)
TDK C0603C0G1E820J030BA
PartNo:
C0603C0G1E820J030BA
Manufacturers: TDK
Qty: 56935
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 82pF 5% 25Volts
RoHS:Details
Capacitance:47 pF
Voltage Rating DC:250 V