 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C0603C0G1H470J030BA)
TDK C0603C0G1H470J030BA
PartNo:
C0603C0G1H470J030BA
Manufacturers: TDK
Qty: 71818
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 47pF 5% 50Volts
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:10 V