 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C100D5GAC)
Kemet C0603C100D5GAC
PartNo:
C0603C100D5GAC
Manufacturers: Kemet
Qty: 68000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 10pF C0G
RoHS:Details
Capacitance:0.015 uF
Voltage Rating DC:1 kV