 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C100D5GACTU)
Kemet C0603C100D5GACTU
PartNo:
C0603C100D5GACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 62442
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 10pF C0G 0.5%
RoHS:Details
Capacitance:0.68 uF
Voltage Rating DC:50 V