 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C100J5GAC)
Kemet C0603C100J5GAC
PartNo:
C0603C100J5GAC
Manufacturers: Kemet
Qty: 76000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 10pF 5% C0G
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:100 V