 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C102J5RACTU)
Kemet C0603C102J5RACTU
PartNo:
C0603C102J5RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 73078
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 1000pF X7R 5%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:35 V