 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C102K5RAC7411)
Kemet C0603C102K5RAC7411
PartNo:
C0603C102K5RAC7411
Manufacturers: Kemet
Qty: 138697
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 1000pF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:25 V