 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C102K5RAC7867)
Kemet C0603C102K5RAC7867
PartNo:
C0603C102K5RAC7867
Manufacturers: Kemet
Qty: 64000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 1000pF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:1000 pF
Voltage Rating DC:50 V