 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C102K5RACTU)
Kemet C0603C102K5RACTU
PartNo:
C0603C102K5RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 258756
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 1000pF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.01 uF
Voltage Rating DC:250 V