 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C103J3GACTU)
Kemet C0603C103J3GACTU
PartNo:
C0603C103J3GACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 66919
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25volts 10000pF 5% C0G
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:35 V