 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C103K3RACTU)
Kemet C0603C103K3RACTU
PartNo:
C0603C103K3RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 69397
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25volts 10000pF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.01 uF
Voltage Rating DC:50 V