 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C103K4RAC)
Kemet C0603C103K4RAC
PartNo:
C0603C103K4RAC
Manufacturers: Kemet
Qty: 60000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 0.01uF 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:47 uF
Voltage Rating DC:4 V