 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C103K5RAC)
Kemet C0603C103K5RAC
PartNo:
C0603C103K5RAC
Manufacturers: Kemet
Qty: 440000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 0.01uF 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:2200 pF
Voltage Rating DC:250 V