 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C103K5RAC7411)
Kemet C0603C103K5RAC7411
PartNo:
C0603C103K5RAC7411
Manufacturers: Kemet
Qty: 70902
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 10000pF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:6.3 V