 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C103K5RACTU)
Kemet C0603C103K5RACTU
PartNo:
C0603C103K5RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 877108
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 10000pF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:8200 pF
Voltage Rating DC:630 V