 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C103M3RACTU)
Kemet C0603C103M3RACTU
PartNo:
C0603C103M3RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 63943
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25volts 10000pF X7R 20%
RoHS:Details
Capacitance:0.47 uF
Voltage Rating DC:250 V