 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C104J5RACTM)
Kemet C0603C104J5RACTM
PartNo:
C0603C104J5RACTM
Manufacturers: Kemet
Qty: 95802
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 0.1uF X7R 5%
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:50 V