 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C104K3RAC7411)
Kemet C0603C104K3RAC7411
PartNo:
C0603C104K3RAC7411
Manufacturers: Kemet
Qty: 75446
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25volts 0.1uF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:50 V