 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C104K3RACTU)
Kemet C0603C104K3RACTU
PartNo:
C0603C104K3RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 529831
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25volts 0.1uF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.22 uF
Voltage Rating DC:6.3 V