 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C104K4RAC7411)
Kemet C0603C104K4RAC7411
PartNo:
C0603C104K4RAC7411
Manufacturers: Kemet
Qty: 127660
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 0.1uF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.01 uF
Voltage Rating DC:50 V