 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C104K5RACAUTO)
Kemet C0603C104K5RACAUTO
PartNo:
C0603C104K5RACAUTO
Manufacturers: Kemet
Qty: 175421
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.1uF 50volts 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:0.22 uF
Voltage Rating DC:16 V