 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C104K8RACTU)
Kemet C0603C104K8RACTU
PartNo:
C0603C104K8RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 294881
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10volts 0.1uF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:8200 pF
Voltage Rating DC:630 V