 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C104M4RACTU)
Kemet C0603C104M4RACTU
PartNo:
C0603C104M4RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 171268
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 0.1uF X7R 20%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:50 V