 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C104Z3VACTU)
Kemet C0603C104Z3VACTU
PartNo:
C0603C104Z3VACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 157243
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25volts 0.1uF Y5V -20+80%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:50 V