 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C105K4PAC7867)
Kemet C0603C105K4PAC7867
PartNo:
C0603C105K4PAC7867
Manufacturers: Kemet
Qty: 76000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 1uF X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:1000 pF
Voltage Rating DC:50 V