 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C105K4PACTU)
Kemet C0603C105K4PACTU
PartNo:
C0603C105K4PACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 82069
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 1uF X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:16 V