 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C105K4RACTU)
Kemet C0603C105K4RACTU
PartNo:
C0603C105K4RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 86693
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 1uF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:24 pF
Voltage Rating DC:100 V