 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C105K8PACTU)
Kemet C0603C105K8PACTU
PartNo:
C0603C105K8PACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 325202
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10volts 1uF X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:6.3 V