 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C150J5GACTU)
Kemet C0603C150J5GACTU
PartNo:
C0603C150J5GACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 74488
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 15pF C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:25 V