 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C159C5GAC)
Kemet C0603C159C5GAC
PartNo:
C0603C159C5GAC
Manufacturers: Kemet
Qty: 64000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 15000uF C0G
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:16 V