 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C222K5RAC)
Kemet C0603C222K5RAC
PartNo:
C0603C222K5RAC
Manufacturers: Kemet
Qty: 70800
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 2200pF 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:200 V