 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C222K5RACTU)
Kemet C0603C222K5RACTU
PartNo:
C0603C222K5RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 102417
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 2200pF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:10 V