 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C225K4PACTU)
Kemet C0603C225K4PACTU
PartNo:
C0603C225K4PACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 89110
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 2.2uF X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:25 V