 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C225K9PACTU)
Kemet C0603C225K9PACTU
PartNo:
C0603C225K9PACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 93122
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 6.3volts 2.2uF X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.01 uF
Voltage Rating DC:50 V