 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C270J5GACTU)
Kemet C0603C270J5GACTU
PartNo:
C0603C270J5GACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 92201
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 27pF C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:6.3 V