 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C470J5GACTU)
Kemet C0603C470J5GACTU
PartNo:
C0603C470J5GACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 66172
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 47pF C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:0.15 uF
Voltage Rating DC:250 V