 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C472K5RAC)
Kemet C0603C472K5RAC
PartNo:
C0603C472K5RAC
Manufacturers: Kemet
Qty: 60000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 4700pF 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:2.7 pF
Voltage Rating DC:250 V