 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C472K5RACTU)
Kemet C0603C472K5RACTU
PartNo:
C0603C472K5RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 72292
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 4700pF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:10 V