 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C473K1RACTU)
Kemet C0603C473K1RACTU
PartNo:
C0603C473K1RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 74587
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100volts 47000pF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:50 V