 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C474K4RACTU)
Kemet C0603C474K4RACTU
PartNo:
C0603C474K4RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 61979
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 0.47uF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:1500 pF
Voltage Rating DC:3 kV