 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603C475K8PACTU)
Kemet C0603C475K8PACTU
PartNo:
C0603C475K8PACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 121200
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10volts 4.7uF 10% X5R
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:50 V