 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C0603JB1C104K030BC)
TDK C0603JB1C104K030BC
PartNo:
C0603JB1C104K030BC
Manufacturers: TDK
Qty: 57200
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 0.1uF 16volts JB 10%
RoHS:Details
Capacitance:6.8 pF
Voltage Rating DC:250 V