 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0603X104M3RACTU)
Kemet C0603X104M3RACTU
PartNo:
C0603X104M3RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 66660
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25volts 0.1uF 20% X7R
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:10 V