 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C0603X5R0J104K030BC)
TDK C0603X5R0J104K030BC
PartNo:
C0603X5R0J104K030BC
Manufacturers: TDK
Qty: 721749
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 6.3volts 0.1uF X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.15 uF
Voltage Rating DC:250 V