 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C0603X5R0J105M030BC)
TDK C0603X5R0J105M030BC
PartNo:
C0603X5R0J105M030BC
Manufacturers: TDK
Qty: 384962
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 1.0uF 6.3volts X5R 20%
RoHS:Details
Capacitance:0.47 uF
Voltage Rating DC:50 V